Konfigurator Obrączek

Stwórz obrączki swoich marzeń

 

  • Zamawianiem obrączek zajmuje się doradca w salonie. Ale nie tyle proces zamawiania, co proces wyboru odpowiedniego modelu obrączek jest ważny. Dobrze jest gdy para przychodzi do nas wspólnie i gdy może poświęcić do godziny czasu na sam wybór wymarzonego modelu. Mamy wtedy możliwość dopasowania odpowiednich rozmiarów obrączek, ich szerokości i grubości do palca zarówno pana jak i pani. Często bywa tak, że para zamawia komplet obrączek o różnych szerokościach, bo przy małym rozmiarze szeroka obrączka nie wygląda już tak korzystnie i analogicznie, przy dużym rozmiarze, obrączka o standardowej szerokości traci swój urok.
  • Wizytę w naszym salonie poświęconą zamówieniu obrączek rozpoczynamy od przeprowadzenia krótkiego wywiadu z przyszłą parą młodą. Pytamy między innymi o to czy para ma już jakieś wyobrażenie dotyczące wyglądu ich wymarzonych obrączek. Ważny jest kształt, kolor, wykończenie. Po zebraniu kilku informacji, siadamy wraz z klientami w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu, częstujemy kawą, herbatą, wodą i rozpoczynamy prezentację modeli. W tym czasie para ma możliwość przymierzenia dowolnej obrączki jaka wpadnie im w oko, oceny tego jaka szerokość idealnie pasuje do ich palców oraz w obrączkach o jakiej grubości będą czuli się swobodnie. Służymy również radą i odpowiadamy na nurtujące klientów pytania. Dajemy parze czas i swobodę decyzji, bo wiemy jak ważnym elementem, ale i symbolem są obrączki ślubne, które nosi się na palcu przez resztę życia.
  • Gdy padnie już decyzja dotycząca wyboru wymarzonego modelu, przystępujemy do mierzenia rozmiarów palców naszych klientów. Po doborze odpowiedniego rozmiaru, prosimy o wybór próby złota, z jakiego zostaną stworzone obrączki. Klienci mogą wybrać próbę 333 (33,3% czystego złota w stopie) lub próbę 585 (58,5% czystego złota w stopie). Dodatkowy element, który polecamy klientom, szczególnie tym, którzy decydują się na szerokie obrączki, to soczewka. Jest to uwypuklenie wewnętrznej części obrączki, dzięki któremu powierzchnia styku palca z obrączką jest mniejsza, co daje większą swobodę noszenia, ale również zakładania i zdejmowania obrączki z palca. Kolejnym elementem spotkania jest sworzenie sentencji, napisu, kompozycji, jaka zostanie wygrawerowana na obrączkach młodej pary. Wszystko to co zostanie ustalone z klientami trafa do naszego konfiguratora, co umożliwia nam oszacowanie wagi i wycenę finalnego projektu. Na koniec prezentujemy parze całe zamówienie, razem z nimi raz jeszcze sprawdzamy, czy wszystko zostało poprawnie uzupełnione i omawiamy kwestie techniczne dotyczące płatności i terminu odbioru obrączek.
  • Standardowy czas realizacji to około 3 tygodnie, ale jeżeli klienci mają naprawdę mało czasu, zamawiamy obrączki w trybie ekspresowym, do kilku dni.
  • Tak, większość modeli podlega modyfikacjom według uznania klienta. Ponadto jest możliwość wykonania obrączek, których nie posiadamy w swojej ofercie, a np. zostały znalezione przez klienta w sieci i bardzo się spodobały.
  • Grawer, Tak, zarówno w formie tekstu, jak i znaków graficznych.